Java

Java Web Programlama Dili Nedir?

Web programlama dili içerisinde kesin kurallar yoktur.İçerikve teknikleri oluşturulurken kullanacağınız teknik ve yöntemler size aittir. Bu durum kullanacağınız dillerde farklılık gösterebilir. Bu farklılık kullanım amacınız ve ihtiyacınıza göre şekil alır. Ancak web programlama dilleri, içeriğin kullanım amacınıza hitap etmesi açısından önem taşır. Bu yüzden web programlama dilleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Java da web programlama dillerinden birisidir.

Java 1996 yılında Sun Microsystems mühendisi James Gosling tarafından geliştirilmiş açık kodlu bir programlama dilidir. Platformdan bağımsız, nesneye dönük, çok işlevli, yüksek performanslı, yüksek seviye ve adım adım işletilen bir dildir. Döneminde ortaya çıkan sorunlara çözüm amaçlı üretilen bir programlama dilidir. Döneminde platformlardan bağımsız bir dilin yaratılması ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı karşılayarak her platformda çalışan Java programla dili yaratıldı.

Genel olarak Java dili basit ve kolay öğrenilen bir dildir. Hızlı bir uygulama geliştirme aracı ve kullanıcı dostudur. Genel amaçlı bir dilin çoğu hünerlerini barındırır.

WhatsApp chat